Zadaj pytanie on-line

Kurak maltański Ø 9

Gołębie tej rasy sprowadzone zostały z Włoch do Austrii i Niemiec w połowie XIX wieku. W Niemczech ptaki te uszlachetniono przez krzyżówkę z bagdetami francuskimi, dzięki czemu otrzymano współczesny typ kuraka maltańskiego. Odznaczają się budową ciała przypominającą pokrojem kurę; wysoki na nogach, krótki tułów, głowa i ogon wysoko noszony. Charakterystycznym dla kuraka maltańskiego jest, że wielkość ptaka prawie równa się jego szerokości.

Posiadają gładką, wydłużoną i mało wypukłą głowę, z wąskim czołem, osadzoną na bardzo długiej i cienkiej szyi, noszonej pionowo.
Oczy o barwie pomarańczowej otoczone ma, w zależności od koloru upierzenia, szarą lub cielistą obwódką. Gołębie o upierzeniu białym posiadają ciemną barwę oczu, a obwódkę w kolorze czerwonym.
Średniej długości dziób o barwie cielistej lub rogowej bądź ciemnej, zależnie od koloru upierzenia, ma górną część na końcu lekko zakrzywioną w dół. Woskówka nosowa jest wąska i gładka.
Pierś posiada pełną, nierozdwojoną, wysoko uniesioną.
Plecy natomiast ma poziome, szerokie i krótkie, w stronę ogona uniesione.
Skrzydła przy piersiach luźno przylegające, szerokie w ramionach, o wąskich i krótkich lotkach, przed ogonem ma wysoko wygięte.
Ogon bardzo krótki, szeroki u podstawy, zwężający się na końcu, tworzy z plecami kąt prosty.
Ma długie nogi, o wystających i opierzonych udach, lecz o skokach i palcach nieopierzonych.

Upierzenie kuraka maltańskiego występuje w czystym i nasyconym kolorze:
a) czerwonym,
b)    żółtym,
c)    białym,
d)    czarnym,
e)    brązowym,
f)    niebieskim z czarnymi pasami,
g)    niebieskim nakrapianym,
h)    brązowopłowym,
i)    brązowopłowym nakrapianym.

Kurak maltański - Rozmiar Obrączki  9 mm.