Zadaj pytanie on-line

Garłacz marchenero Ø 8

Garłacz Morawski białogłowy Ø 8

 

Pochodzenie: Morawy w Czechach.

Wrażenie ogólne: Jest to średniej wielkości, ok.42cm wysokości garłacz białogłowy z koroną i z gruszkowatym gardłem, którego 2/3 wysokości przy wyprostowanej postawie wychodzi do przodu przed nogi, a 1/3 wysokości do tyłu za nogi.
Wzorzec: cechy rasowości.
Głowa: Z klinowym czołem i szpiczastym czubem, który zakrywa ciemię.
Oczy: Ciemne. Brew: Gładka, czarne, czerwone i żółte mają brwi czerwone, a pozostałe jasne (czerwone nie są wadą).
Dziób: Średniej długości, u czarnych i niebieskich dolna część dzioba może być czarna, a górna musi być jasna, u pozostałych jasny, woskówki słabo rozwinięte.
Szyja: Długa, z dobrze nadmuchanym gruszkowatego kształtu gardłem, który to w górnej części się rozszerza i podchodzi aż pod dziób.
Pierś: Nie za szeroka.
Plecy: Nie za szerokie, odpowiadają wysokości piersi.
Skrzydła: Silne, dobrze kryjące grzbiet, lotki zwarte, leżące na ogonie.
Ogon: Nie za długi, zwarty, noszony równo z linią grzbietu, nie dotyka ziemi.
Nogi: Nie za długie, nieopierzone, pazurki jasne, barwne są tolerowane.
Upierzenie: Przylegające. Rodzaje kolorów: Jednobarwne: czarne, szare, czerwone, żółte i niebieskie z pasami; grochowe, niebieskie, srebrne, czerwone i żółte oraz tygrysie w tych barwach. Pasy mogą być czarne lub białe. Kolor i rysunek:
Kolor możliwie intensywny. Niebieskie mają czarne lotki i są tolerowane jaśniejsze plecy.
Połysk: u czarnych na gardle niebiesko-zielony albo zielony u czerwonych na gardle czerwony lub niebiesko-zielony u żółtych na gardle różowy u niebieskich na gardle niebiesko-zielony u srebrnych na gardle srebrny (zielony nie jest wadą) Rysunek: barwne jest całe upierzenie z koroną. Biała jest głowa, zaczynająca się spod kącików dzioba idąca w równej linii pod brwiami i kończąca się przed koroną na głowie.

Duże błędy: Bardzo mała korona, czarna górna część dzioba u czarnych i niebieskich, biały rysunek głowy poniżej 5mm od brwi, innego koloru oczy, u tygrysich niezgodny rysunek na szyi, jasne skrzydła, długi ogon, nieforemne i kuliste gardło, wady postawy. Uwagi do oceny: Wrażenie ogólne – wielkość, postawa i pozycja stojąca, wole, zarys i kolor upierzenia, oczy, kolor dzioba, struktura.

Obrączka nr. 8