Zadaj pytanie on-line

Turkot niemiecki jednoczuby Ø 12

Turkot niemiecki jednoczuby Ø 12

 

Rasa turkota niemieckiego jednoczubowego wywodzi się z Saksonii i Turyngii. Została wyhodowana w XX wieku z krzyżówki turkotów niemiecki dwuczubach i polnych gołębi kolorowych. Gołąb tej rasy ma mocną
i prawie poziomą sylwetkę, z umiejscowionym na głowie owalnym i bogato upierzonym goździkiem, zakrywającym część czoła i dziób.

Oczy o barwie od jasnej przez pomarańczową do barwy ciemnej w zależności od koloru upierzenia, otoczone są wąską obwódką o barwie cielistej do ciemnej.

Średniej długości dziób ma barwę również w zależności od koloru upierzenia, u płowych i nakrapianych ma barwę rogową, przy kolorach o ciemnym upierzeniu ma barwę ciemną, natomiast u jasnych jest o barwie jasnej. U gołębi o upierzeniu czerwonym na końcu dzioba występuje mała muszka.

Szyję ma pełną u podstawy, smukłą, z dobrze wykrojonym podgardlem. Pierś jego jest szeroka, wypukła
i głęboko osadzona. Plecy są szerokie i długie, lekko opadające. Skrzydła ma mocne i smukłe, dobrze przykrywające plecy, lecz niesięgające końca długiego ogona.

Nogi ma krótkie i bogato upierzone o gęstych, dużych i pełnych łapciach z długimi sępimi piórami wyrastającymi z ud.

Upierzenie gołębi tej rasy jest dość obfite i dobrze przylegające do ciała, występujące w kolorach błyszczących i czystych:
a) białe,
b)    czarne,
c)    żółte,
d)    czerwone,
e)    niebieskie,
f)    płowe,
g)    tygrysowate,
h)    nakrapiane.

Obrączka nr 12.