Zadaj pytanie on-line

Indian Ø 9

Rasa indian została sprowadzona z Azji do Europy pod koniec XIX wieku. Indian jest ptakiem szerokim, lecz zwartym, odznaczający się szeroką głową, dużymi nosówkami i naroślami na dziobie oraz bardzo szeroką obwódką oczną.
Posiada gładką głowę i bardzo szeroką zarówno przed oczami jak i za nimi. Profil głowy ptaka tworzy linię pełnego łuku.
Oczy z dużymi źrenicami o barwie perłowo białej lub ciemnej u gołębi białych otoczone ma równomiernie gruboziarnistą i szeroką, lecz delikatną obwódką w kolorze krwisto czerwonym.
Dziób ma średniej długości, szeroki i gruby, o barwie jasnej lub ciemno rogowej u gołębi o upierzeniu niebieskim i czarnym. Woskówki nosowe ma szerokie, wypukłe, w środku przedzielone oraz gładkie lub chropowate i pomarszczone u gołębi starszych. W dolnej części dzioba dodatkowo występują narośla, przypudrowane na biało.
Szyję ma średniej długości, cieńszą od głowy, szeroką przy ramionach, nieznacznie odchyloną do tyłu.
Posiada bardzo szeroką pierś, zaokrągloną i mocno wysuniętą do przodu. Natomiast plecy z ramionami nieznacznie podniesionymi ma krótkie i lekko opadające w kierunku wąskiego ogona.
Jego długie, szerokie, lecz zamknięte skrzydła, z ramionami wystającymi do przodu spoczywają ułożone na nieznacznie dłuższym od nich ogonie.
Szeroko rozstawione nogi ma średniej długości, o skokach i palcach nieopierzonych.
Sprężyste i przylegające upierzenie indiana występuje w kolorze:
a)    białym,
b)    czerwonym,
c)    czarnym,
d)    żółtym,
e)    niebieskim z czarnymi pasami,
f)    także niebieskopłowym.

Obrączka nr 9.